Spor Toto’nun Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gençlik ve Spor Bakanı oldu

Kategori : Diğer Sporlar

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yer alan ilk Gençlik ve Spor Bakanı, Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu. Yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine Osman Aşkın Bak’ın yerine Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu getirildi.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan ve yöneticilik yapan Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

Kaynak: Skor

Öneriler Haberler

Yepyeni Kartal

Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklılarının yurt dışındaki ilk etabını Slovakya‘da tamamladı.Yeni transferlerin katılmadığı siyah-beyazlılarda, teknik direktör Güneş eski oyuncularla sistem

Read More...

Fenerbahçe’de Bas Dost’un alternatifi Islam Slimani

Fenerbahçede Bas Dostun alternatifi Islam Slimani – Galeri – Fotomaç Spor dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

Read More...

Cocu’nun özel isteği: Roger Guedes

Phillip Cocunun özel isteği: Roger Guedes – Galeri – Fotomaç Spor dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

Read More...

Bir Cevap Yazın

Mobile Sliding Menu

%d blogcu bunu beğendi: